• HPT Hartner Teknik Parça San.Tic. A.Ş.    +90 232 252 0744

İZKA Projesini başarıyla tamamladık

İZKA Projesini başarıyla tamamladık

Avrupa’nın Otomotiv Devlerine Parça Satıyor. İZKA destekli yatırımıyla %20 büyüyen HPT Hartner firması, Avrupa’daki yağ pompası mili üretiminin yüzde 15′ini gerçekleştiriyor.

1996 yılında ESBAŞ’ta kurulan ve bugün Avrupa’nın önde gelen otomotiv üreticileri için yağ pompası mili üretimi gerçekleştiren HPT Hartner firması, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) destekli yatırımlarıyla pazarda emin adımlarla büyümesini sürdürüyor.
Volkwagen, Mercedes, Volvo, BMW, gibi dünya otomobil devlerine yönelik üretim yaptıklarını söyleyen HPT Hartner Şirket Müdürü Özcan Küçükgöl, yağ pompası milinin özel bir ürün olduğunu, teknik bilgi ve ekipman gerektirdiğini belirtti.
Gerçekleştirdikleri 1 milyon 800 bin TL’lik yatırımın 780 bin lirasını İZKA’nın destek programlarına başvurarak aldıklarını dile getiren Özcan Küçükgöl, yeni yatırımla üretim kapasitesini yüzde 20 oranında artırdıklarını ifade etti.
Kapasite anrtırımıyla personel sayısını 48′den 60′a yükselttiklerini de belirten Küçükgöl, bin 500 metre kare alanda yılda 3 milyon adet parça ürettikleri bilgisini verdi.
Yeni yatırımla taşlama, freze tezgahı, yatay işleme merkezi, diş açma tezgahı gibi yeni ekipmanlar satın aldıklarını anlatan Özcan Küçükgöl, 55 farklı mil üretimi yaptıklarını ve üretimlerinin tamamını yurtdışına gönderdiklerini sözlerine ekledi.

Avrupa pazarının % 15′i HPT Hartner’in

Gelişen teknolojiyle birlikte araç parçalarının da değiştiğini ve motor için yaşamsal öneme sahip yağ pompası milinin de geliştirildiğini söyleyen Küçükgöl, “Teknolojik gelişmeler doğrultusunda yağ milinin yeni şekliyle üretilmesi gerekiyordu. Bu anlamda HPT Hartner firması olarak işimize ciddi bir yatırım yaparak yeni teknik ekipman ve personel alımı yaptık. Şu anda Avrupa’da yağ pompası mili üretiminin yüzde 15′ini biz yapıyoruz. Önümüzdeki yıllarda üretim kapasitemizi ve pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.