• HPT Hartner Teknik Parça San.Tic. A.Ş.    +90 232 252 0744

“800’üncü First ile kusursuz üretiyoruz”

 “800’üncü First ile kusursuz üretiyoruz”

Sanayi ile nasıl tanıştınız? 1977 yılında henüz çocuk yaştayken İzmirli bir sanayicimiz için tercüman olarak EMO Hannover’de bulundum. Sanayi ile böylece tanışmış oldum. 1987 yılından sonra da genç bir mühendis olarak sanayinin içerisinde yer aldım.

Sanayi ile nasıl tanıştınız?
1977 yılında henüz çocuk yaştayken İzmirli bir sanayicimiz için tercüman olarak EMO Hannover’de bulundum. Sanayi ile böylece tanışmış oldum. 1987 yılından sonra da genç bir mühendis olarak sanayinin içerisinde yer aldım.


Firmanızdan bahsedebilir misiniz?

HPT Hartner Teknik Parça, ben ve abim Özcan Küçükgöl olmak üzere iki kardeşin ortaklığı ile 1996 yılında Ege Serbest Bölgesi İzmir’de kuruldu. Almanya Otomotiv Sanayi başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerine de yedek parça üretimi yapmaktayız. Yani “rekabet yoğun” bir sektörde üretim yapıyorsunuz
Kesinlikle müşteri beklentilerini tam anlamıyla karşılamak için biz de firma olarak yenilikleri takip ediyor ve kendimizi güncelliyoruz. “Sürdürebilirlik” bizim için çok önemli. Yaptığınız işbirlikleri ve onaylı tedarikçilik anlaşmaları, sizden projesi süresince aynı hassasiyetle ve kalite ile üretmenizi ister. Süreklilik ve kalıcılık bunu başarmakla mümkün olabilir.


HPT Hartner Teknik Parça olarak süreklilik ve kalıcılığı nasıl sağladınız?
Üstün teknoloji ve sistemli çalışarak… Kusursuzluk ancak kusursuz teknolojiyle; kalite, sistem ile elde edilebilir. Biz HPT Hartner olarak bu ikisine de sahibiz.


Üstün teknoloji demişken, TEZMAKSAN ile nasıl tanıştınız?
TEZMAKSAN ile işbirliğimiz 15 yılı aştı. Biz TEZMAKSAN’ın müşterisi değil “çözüm ortağı” olduk. Bu ortaklık TEZMAKSAN’ın firma kültürünün bir sonucudur. TEZMAKSAN, işimize en uygun makinaları sundu, biz de aldık. Müşteriye bakış açısı ve tanıdığı imkanlar çok geniş. Üstelik firma, sürekli ulaşılabilir… Servis konusundaki kalitesi zaten tartışılmıyor bile. TEZMAKSAN, 20 yıl önce sattığı makinanın bile arkasında duruyor. Sağladığı güven ve iletişim kabiliyeti de TEZMAKSAN’ı sektörde oldukça seçkin bir konumda tutuyor. Özellikle belirtmeliyim ki sadece teknolojilerini, markalarını değil; mühendislik birikimi ve iyileştirici uygulamalarını da sektöre sunuyor. Parkurumuzda çeşitli markalardan 10 adet TEZMAKSAN makinamız var.


TEZMAKSAN’ın sattığı 800’üncü First’ü almışsınız…


​Ne güzel bir tesadüf… First MCV 300, işimizi gören ve uygun bir tezgah. Zaten bizim gibi tedarikçiler için uzun yıllar problemsiz çalışacak teknolojiler lazım. First MCV 300 de sağlam, istediğimiz süre ve kalitede tıkır tıkır çalışan bir teknoloji. Seçimimizden oldukça memnunuz.

 

 

https://www.machinetoolexpress.com/800uncu-first-ile-kusursuz-uretiyoruz-detay-802